Minister zoekt oplossingen
In het overleg beloofde de minister oplossingen te zoeken voor de problematiek rondom de werkmaatschappijen. Nu komt het namelijk voor dat werkmaatschappijen niet in aanmerking komen voor de NOW -die tot 90 procent van de loonkosten kan vergoeden- omdat de omzetdaling voor het gehele concern per saldo niet groter is dan 20 procent. Ondertussen ligt er wel een werkmaatschappij stil of heeft die te maken met veel omzetverlies.
Onnodig ontslag voorkomen
Techniek Nederland waarschuwde eerder al voor onnodige ontslagen wanneer de NOW niet wordt aangepast. Voorzitter Doekle Terpstra: ‘Ook afzonderlijke bedrijfsonderdelen kunnen te kampen hebben met zware omzetverliezen. Wanneer zij als bedrijfsonderdeel geen aanspraak kunnen maken op werktijdverkorting moeten bedrijven straks mensen ontslaan terwijl dat niet nodig is. Dat is het laatste waar we nu op zitten te wachten.
Donderdag duidelijkheid
Een motie die oproept om de NOW-regeling ook van toepassing te verklaren op afzonderlijke bedrijfsonderdelen staat donderdag al op de agenda van de Tweede Kamer. Naar verwachting zal de motie worden aangenomen.